Pazartesi
Parçalı Bulutlu
20°C | 31°C
Salı
Sağanak Yağışlı
20°C | 26°C
Çarşamba
Gök Gürültülü Sağanak Yağışlı
16°C | 23°C

TTİŞVEREN Sendikasından Amirallere Tepki

TTİŞVEREN Sendikasından Amirallere Tepki

Türkiye Toplu Taşıma İşverenler Sendikası’ndan, 104 emekli amiralin yayımladığı Montrö Bildirisi'ne tepki geldi.

Emekli amirallerin hafta sonu yayımladığı Montrö Boğazlar Sözleşmesi bildirisine tepki gösteren Türkiye Toplu Taşıma İşverenler Sendikası Genel Başkanı Kemal Çetin, bildiriyi şiddetle kınadıklarını söyledi. 

Konuyla ilgili İl Türkiye Toplu Taşıma İşverenler Sendikası Genel Başkanı Kemal Çetin, şu açıklamalarda bulundu: 

“03.04.2021 tarihinde gece vaktinde 104 emekli amiral, Montrö Boğazlar Sözleşmesi'yle ilgili bir bildiri yayımladı.
Bir kişinin, bir mesele üzerinde fikrini belirtmesi demokrasi ve insan hakları çerçevesine meşru ve hatta teşvik edilen bir meziyettir. Çok seslilik ve farklı fikirleri zenginlik olarak görmek, toplumsal hayatın gelişmesi açısından sıhhat belirtisidir. Askeri bir topluluğun emekli veya değil siyasi erki etki altına alıp toplumu galeyana getirecek fiillerde bulunmasının kabul edilir yanı yoktur. 
Vatanın bekasını ve milletin istikbalini hiçe sayarak anti-demokratik bir yöntemle kokuşmuş bir zihniyetin mahsulü olan bu bildiriyi şiddetle kınıyoruz. Devletin Anayasal düzenini bozmaya ve milli irade ile meşru hükümete karşı atılacak her adımın karşısında dik duracağımızı ayrıca bu anti-demokratik bildiriyi yayınlayan 104 amiral ve bağlantılarını, destekçilerini şiddetle kınadığımızı kamuoyuna saygıyla duyuruyoruz.” 

Copyrigt © 2017 ttisveren.org.tr ®