|


|


|

TTİŞVEREN Genel Başkan Yardımcısı Ayhan Kindik’e Saldırı

TTİŞVEREN Genel Başkan Yardımcısı Ayhan Kindik’e Saldırı

Balçova Belediyesi eski Başkanı Mehmet Ali Çalkaya, beraberindeki adamlarıyla Türkiye Toplu Taşıma İş Verenler Sendikası Genel Başkan Yardımcısı Ayhan Kindik’in işyerine giderek darp etti.

İzmir- Balçova Belediye Başkanı Fatma Çalkaya’nın eşi Balçova Belediye eski Başkanı Mehmet Ali Çalkaya, CHP ilçe eski başkan yardımcısı Ayhan Kindik’in “parti içi ayrı düşünceleri” nedeniyle aralarında gerginlik oluştu.

Türkiye Toplu Taşıma İş Verenler Sendikası Genel Başkan Yardımcısı, Elazığlılar Dernekler Federasyonu Başkan Yardımcısı ve İzmir Balçova CHP ilçe eski başkan yardımcısı Ayhan Kindik’in, CHP Genel Merkezinin politikalarını desteklediği gerekçesiyle aralarında tartışma olan Balçova Belediyesi eski Başkanı Mehmet Ali Çalkaya, beraberindeki adamlarıyla Ayhan Kindik’in işyerine giderek darp etti.

Kulağından ve çeşitli yerlerinden yaralanan Ayhan Kindik, hastaneye giderek darp raporu aldı ve Balçova Belediyesi eski Başkanı Mehmet Ali Çalkaya hakkında "kasten yaralama tehdit ve hakaret" iddiasıyla şikayetçi oldu.

Zaman zaman CHP İlçe Başkanlığı ve üst düzey yönetimde yer alması gündeme gelen Ayhan Kindik, Balçova Belediyesi eski Başkanı Mehmet Ali Çalkaya’nın telefonla tehdit ve hakaretlerde bulunduğunu belirterek olayla ilgili yaptığı açıklamada şu ifadelere yer verdi:

“21 Temmuz 2023 saat 15.30’da Balçova belediyesi eski başkanı Mehmet Ali Çalkaya, beni telefon ile arayıp senin ağzına kurşun doldururum dedi. Bende güldüm iş yerimde çalışıyorum gel doldur dedim. Çokta önemsemedim. Az bir süre geçince Mehmet Ali Çalkaya, yanında dört kişi ile işyerime gelip şahsıma hakaretler edip seni bitireceğim deyip suratıma yumruk attı.  Kulağım yırtıldı. Neden böyle hasta ruhlu davrandığını anlayamamışken, 'Senin siyasi hayatını bitireceğim. Genel Merkez’in yaltakçılığını yapıyorsun' diye küfür ve hakaretlerine devam etti. Olayla ilgili darp raporumu aldım işyerime tecavüz darp ve tehdit hakaretten dolayı kendisinden şikâyetçi olacağım. Zorba faşist, nobran ruh haline sahip hasta ruhlu insanlara asla boyun eğmedim, eğmem de. Zorba ve kendinden başka kimseyi düşünmeyen ruh hastası insanlara boyun eğdiğimiz gün köleliği kabul etmiş oluruz. Ben CHP’nin bir neferiyim, partimi her mücadelesinde bir nefer olarak tüm yüreğim ile destekledim. Tüm Türkiye’nin yüreğini yakan on ilimizi yerle bir eden depremde İzmir’de gerek ağır iş makineleri, vinçler, tırlarla temel ihtiyaç mallarını benim gibi iş adamları arkadaşlarımla ortak kollektif çalışmalarla partimin öncülüğünde depremzedelere ulaştırdık. Neredeyse bir ay boyunca gece gündüz CHP öncülüğünde hep sahada olduk. Genel seçimlerde gece gündüz CHP’nin Sayın Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu Genel Başkanımı Cumhurbaşkanı yapabilmek için maddi manevi tüm gücümle sabahtan başlayarak gece yarılarına kadar alan çalışmalarında bir nefer olarak çalıştım. Yeri geldi afişleme, bayrak, seçim beyannamesini matbaalar da çoğaltarak ev ev dağıttık. Yeri geldi araçlar kiralayıp giydirmelerini yapıp partimin milletvekillerine destek oldum. Bir fazla milletvekili nasıl çıkartırızı kendime görev saydım. Yeri geldi mahalle mahalle, sokak sokak ev ziyaretlerine destek olup kapı kapı gezdik. Ben örgütlü topluma inanan partimin örgütlü gücü ile iktidara geleceğine inanan biriyim. Dün olduğu gibi her zamanda partimin yanında olacağım.”

ADAYLIĞI DÜŞÜRÜLMÜŞTÜ

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a hakaret ettiği gerekçesiyle, İlçe Seçim Kurulu tarafından eski Başkan Mehmet Ali Çalkaya’nın adaylığı düşürülmüş yerine aday olan eşi Fatma Çalkaya, Balçova Belediye Başkanı olmuştu.

Balçova Belediyesi eski Başkanı Mehmet Ali Çalkaya’nın agresiv ve saldırgan bir kişilik taşıdığını, kaybettiği siyasi gücünü zorla ve tehditle kazanmak istediğini savunan CHP ilçe eski başkan yardımcısı Ayhan Kindik, işadamı ve siyasetçi Ayhan Kindik, “Ancak geçmiş dönemde belediye başkanlığı yapmış birinin halen insanların üzerinde güç gösterisi ve büyüklük taslamasını asla kabul etmiyorum. Eski Başkan Mehmet Ali Çalkaya’nın değerli eşi Belediye Başkanımız Sayın Fatma Çalkaya’ya da bana yaptığı nobran ve zorbalık zarar veriyor. Zorbalar asla diktatörlüğü başaramayacaklar, bu partinin neferleri Atatürk’ün partisinde asla faşist diktatörlere geçit vermeyecekler. TC güvencesi Halkın partisi CHP ‘de Partimizin hür ve bağımsız iradesini hep birlikte, omuz omuza dosta düşmana içimizdeki İrlandalılara ve kendisinden başka kimseyi düşünmeyenlere hep birlikte göstereceğiz. Hiç kimse CHP üyelerinin sahibiymiş gibi davranamaz. Bu Ülkenin demokrasisinin teminatı CHP asla zorba ve diktatör ruhu taşıyanları barındırmaz. CHP gücünü hep birlikte yerel seçimlerde tüm içimizdeki İrlandalılara rağmen göstereceğiz. Ülkede bunca sorun sıkıntı varken ne yazık ki yaşadığım bu nezaketsiz olayı tüm örgütümle paylaşmayı da kendime görev gördüm, artık yeter başka dostlarımızın da aynı haksızlığa maruz kalmaması için tüm dostlara duyurmayı görev saydım. Zorbaya hayır diyerek onurlu mücadeleme daha da kararlı bir şekilde devam ediyorum." Dedi.

Copyrigt © 2017 ttisveren.org.tr ®