|


|


|

Toplu Ulaşım Sektör Temsilcilerinden Vali Davut Gül'e Ziyaret

Toplu Ulaşım Sektör Temsilcilerinden Vali Davut Gül'e Ziyaret

S.S. İstanbul Özel Taşımacılık Halk Otobüsleri Kooperatifi Başkanı Kemal Çetin ve beraberindeki Özel Halk otobüsleri Şirket ve kooperatif Başkanlarından oluşan sektör temsilcileri, İstanbul’a yeni atanan Vali Davut Gül’ü makamında ziyaret etti.

Ziyaret sırasında sektörün sorunlarını dile getiren S.S. İstanbul Özel Taşımacılık Halk Otobüsleri Kooperatifi Başkanı Kemal Çetin ve beraberindeki sektör temsilcileri, İstanbul’un trafik sorunları ve toplu ulaşım konusunda istişarelerde bulundular.

Türkiye Toplu Taşıma İşverenleri Sendikası (TTİŞVEREN) Genel Başkanı ve S.S. İstanbul Özel Taşımacılık Halk Otobüsleri Kooperatifi Başkanı Kemal Çetin, Dünyanın her yerinde metropol kentlerin sorununun trafik olduğuna dikkat çekerek, metropol kent İstanbul’un trafik yoğunluğunu azaltmak amacıyla, İstanbul’daki toplu taşıma araçlarının da trafik üstünlüğü olan araçlar listesine alınarak emniyet şeridini kullanmalarına izin verilmesini istediklerini söyledi.

Metropol kent İstanbul’da yaşayanların uygulama sayesinde en değerli şey olan “zaman” kazanacaklarını anlattıklarını ifade eden Başkan Çetin Vali Gül’le paylaşımlarını şöyle anlattı.

“Emniyet şeridi trafik üstünlüğü olan ambulans, itfaiye, polis ve zabıta araçları ya da özel durumda seyahat eden hizmet araçları içindir. Toplu taşıma da geniş bir halk kitlesine kamu hizmeti vermesi nedeniyle bazı kolaylıklar topluma büyük kazanç sağlayacaktır. Toplu taşıma araçlarının, Emniyet şeridi trafik üstünlüğü olan araçlar listesine alınarak emniyet şeridini kullanmalarının yararları hususunu Sayın Valimiz Davut Gül’e  iletme fırsatım oldu.  Toplu Taşıma Araçlarının Emniyet şeridini kullanmasının ekonomiye büyük katkısı olacaktır.  Öncelikle bu uygulama sayesinde önemli düzeyde yakıt tasarrufu sağlanacaktır. Metropol kent olan ve ulaşım sorunu her geçen gün artan İstanbul’da vatandaşlara zamandan büyük tasarruf sağlanacaktır. Bu uygulama nedeniyle özel araç yerine toplu taşıma tercih edilecektir. Toplu Taşıma araçlarının emniyet şeridini kullanması ile vatandaşlarımız gideceği yere kısa zamanda ulaşacak ve en kıymetli olan zamanını kaybetmeyecektir.”

Emniyet şeridinin yoğun zamanlarda tercih edileceğini sürekli işgal edilmeyeceğini de belirten Başkan Çetin,  “İstanbul halkına bu güzel hizmetin layık görülmesi halinde trafiğe katkı da sağlanacaktır. Tüm toplu taşıma araçlarımızda kamara ve takip sistemi bulunuyor, toplu taşıma araçları bu sayede haksız yere emniyet şeridi ihlali yapan araçların tespitinde de yardımcı olacaktır. Emniyetimizle entegre bir şekilde yolda sabit kamaralar yerine gezici kamaralarla kontrol sağlanmış olacaktır. Paylaştığımız görüşlerimizi ve taleplerimizi Sayın valimiz dikkatle dinledi ve not aldı. Sayın Valimiz Davut Gül’ün anlattıklarımızı dikkatle dinlemesi, notları alması ve bizleri samimi sıcak güler yüzlü bir şekilde ağırlaması bizleri çok memnun etti. Konukseverliğinden, samimi desteklerinden dolayı Sayın Valimiz Davut Gül’e çok teşekkür ediyor, yeni görevinde başarılar diliyoruz.” Dedi.

Toplantı, sektör temsilcilerinin sektörle ilgili talep ve görüşlerini iletmelerinin ardından sona erdi. S.S. İstanbul Özel Taşımacılık Halk Otobüsleri Kooperatifi Başkanı Kemal Çetin ve beraberindeki sektör temsilcileri toplantıdan duydukları memnuniyeti dile getirerek, Vali Davut Gül’e teşekkür etti.

Toplantıya katılan toplu ulaşım sektör temsilcileri; S.S. İstanbul Özel Taşımacılık Halk Otobüsleri Kooperatifi Başkanı Kemal Çetin, İstanbul Özel Halk otobüsleri Esnaf Odası ve Özulaş Toplutaşım AŞ. Başkanı Göksel Ovacık, Yeni İstanbul Halk Otobüsleri Yönetim Kurulu Başkanı Yalçın Beşir, İstanbul Halk Ulaşım yönetim kurulu başkanı Naci Yağız, Mavi Marmara Ulaşım A.Ş. Başkanı Ramazan Gürler, Öztaş AŞ. Başkanı Mehmet Tekin, Elit kooperatif Başkanı Bekir Dindar, İSTOD (İstanbul Toplu Ulaşım Otobüsçüler Derneği) Başkan’ı Zakir Uzun,  İstanbul Katlı Özel Halk Otobüsleri Taşımacılık Hizmetleri Şirketi Yönetim Kurulu Başkanı İsmet Aktürk, Tüm Özel Halk Otobüsleri Birliği (TÖHÖB) Başkanı Hüseyin Tatlı, Tebrik ve hayırlı olsun dileklerini sundu.

Yapılan her işte vatandaşlarımızın memnuniyeti doğrultusunda çalışılması gerektiğini ifade eden Vali Davut Gül, kendisine ‘hayırlı olsun’ dileğinde bulunan S.S. İstanbul Özel Taşımacılık Halk Otobüsleri Kooperatifi Başkanı Kemal Çetin ve beraberindeki sektör temsilcilerine ziyaretlerinden duyduğu memnuniyeti dile getirdi.

Copyrigt © 2017 ttisveren.org.tr ®