|


|


|

Özel Halk Otobüsleri Esnafı İBB Önünde Haklarını Arayacak

Özel Halk Otobüsleri Esnafı İBB Önünde Haklarını Arayacak

Özel Halk otobüsleri Esnaf Odası, Şirket ve Kooperatif Başkanlarından oluşan sektör temsilcileri, İBB’nin hak edişlerini ödememesi nedeniyle 16 Ağustos 2023 Çarşamba günü saat 13:00 te Saraçhane İBB hizmet Binasının önünde basın açıklaması yapacak.

Hak edişlerini zamanında alamadığını dile getiren özel halk otobüsü esnafı, İstanbul Büyükşehir Belediyesine tepki gösterdi. 

Özel Halk otobüsleri  esnafının hak edişlerini alamaması nedeniyle zor durumda olduğuna dikkat çeken, Özel Halk otobüsleri Esnaf Odası, Şirket ve Kooperatif Başkanlarından oluşan sektör temsilcileri, “gerek bu yıla ait ÖTİS maliyet güncelleme farkları ile Mayıs ve Haziran aylarına ait birikmiş hak edişlerimizin ödenmemesi ve aylık ödemelerin eksik yapılması, gerekse İBB Meclis kararı gereğince 01 Temmuz 2023 tarihinden geçerli olacak şekilde yapılması gereken ara maliyet güncellemesi talebimiz gerçekleşmemiştir. Konuyla ilgili olarak, İBB yönetimiyle 14 Ağustos 2023 tarihinde yaptığımız toplantıda maalesef olumlu sonuç alınamamıştır.

Bu nedenle, Tüm sektör temsilcilerimizle,16 Ağustos 2023 Çarşamba günü saat 13:00 te Saraçhane İBB hizmet Binasının önünde konuyla ilgili basın açıklaması yapacağız.

Özel Halk otobüsleri Esnaf Odası, Şirket ve Kooperatif Başkanlarının oluşturduğu sektör temsilcileri olarak aldığımız ortak karar gereğince, hizmet veren esnaflarımızla beraber mağduriyetimizi kamuoyu ile paylaşacağız.” Açıklaması yapıldı.

Copyrigt © 2017 ttisveren.org.tr ®