altyazılı porno

Çarşamba
Karla Karışık Yağmur
6°C | 7°C
Perşembe
Parçalı Bulutlu
0°C | 5°C
Cuma
Çok Bulutlu
1°C | 9°C

'İBB'nin Bilet Zammı Sektöre Nefes Aldırdı'

'İBB'nin Bilet Zammı Sektöre Nefes Aldırdı'

İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nin başkanlık ettiği UKOME (Ulaşım Koordinasyon Merkezi), 6 Şubat 2020 tarihli toplantısında Türkiye Toplu Taşıma İşverenleri Sendikasının teklifiyle, İstanbul’daki toplu taşıma ücretlerinde artışa gidilmesi yönünde karar aldı ve karar, 10 Şubat 2020 tarihinde yürürlüğe girdi.

Yapılan zam bazı kesimler tarafından eleştirilirken, sektörün tek sendikal temsilcisi; Türkiye Toplu Taşıma İşverenleri Sendikası, bu konuda yapılan eleştirileri, haksız ve gerçekçi olmayan yaklaşımlar olarak değerlendirdi.

Toplu ulaşıma yapılan zammın talebi tam anlamıyla karşılamadığına dikkat çeken Türkiye Toplu Taşıma İşverenleri Sendikası, UKOME toplantısında, alınan yüzde 35 zam kararının sadece sektöre nefes alma imkanı sağladığını belirtti.

GEÇ KALINMIŞ BİR KARAR

Türkiye Toplu Taşıma İşverenleri Sendikası Genel Başkanı Kemal Çetin ve Genel Sekreteri Metin İşsever tarafından yapılan basın açıklamasında; “Sektörün işleyişini bilmeyen bazı kesimler; bu konuda haksız eleştirilerde bulunarak belediyeyi baskı altına almaya çalışıyor. Sendikamızın ve sektörümüzde faaliyet gösteren tüm işletmecilerin ortak görüşümüz yapılan zammın geç kalınmış bir karar ve yetersiz olduğudur. Çünkü ulaşıma sekiz yılda üç defa çok düşük oranlarda zam yapıldı. Bunun karşısında her yıl ulaşımı etkileyen enflasyonunun oluşturduğu yüzde yüzün üzerinde maliyet artışlarının karşısında esnafımız ezildi ve çaresiz bırakıldı. Kamu hizmeti olarak gördüğü görevini yerine getirmekte zorlanan Toplu Taşıma esnafı bitme noktasına geldi. Popülist yaklaşımlar sonucunda tarihinde ilk defa eylem kararı alarak 9 Mart 2018 tarihinde araçlarını durdurmak zorunda kaldı. Yine de hak ettiği zammı alamadı. Yeterli olmasa da ilk defa esnafımızın nefes alacağı bir zam yapıldı.” İfadelerine yer verildi...

İSTANBUL HALKINA KALİTELİ VE GÜVENLİ BİR HİZMET

Toplu Ulaşım Hizmetinin; sürdürülebilirliği ve konforlu ve daha güvenli bir hale getirilmesi ancak bu maliyetlerin göz önüne alınması ile mümkün olacağına da dikkat çeken Türkiye Toplu Taşıma İşverenleri Sendikası Genel Başkanı Kemal Çetin ve Genel Sekreteri Metin İşsever, “İstanbul halkından destek bekliyoruz. Kendilerine daha iyi hizmet verilebilmesi için bu eleştirilerin de daha hassas ve daha gerçekçi olmasını istiyoruz. Unutulmamalıdır ki zarar eden bir işletmenin İstanbul Halkına kaliteli ve güvenli bir hizmet vermesi mümkün olamaz.
2012 yılında toplu taşımadaki ücretsizler yüzde 3’tü. Şimdi ise sadece okunabilen ücretsizler yüzde 17, okunamayanlar ise yüzde 30 oldu.  Aynı tarihte USD 1,60 TL iken bugün USD 6 lirayı geçmiştir. Bizim tüm yedek parçalarımız dolar endekslidir.  Ayrıca mazot 2012 yılında 2,45 lira iken şimdi ise 6,45 lira oldu. Yine 2012 yılında düz tavan 1. Sınıf otobüslerin fiyatı 340.000,00 TL iken şimdi ise aynı otobüslerin fiyatı 1.150.00,00 TL oldu.
Bu nedenlerle; İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nin başkanlık ettiği UKOME’nin kararını mutlulukla karşılıyoruz. UKOME’de alınan zam kararı Toplu Taşımanın bütün paydaşları tarafından desteklenmektedir. Yıllardır bitme noktasına gelen Toplu Taşıma esnafının feryadını duyan İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanımız Sayın Ekrem İmamoğlu’na, UKOME’de görev alan tüm temsilcilere teşekkür ediyoruz.” Cümlelerine yer verdi.

2019/12/2019-12-15-07-29-54.jpg

İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB), 13 Aralık'ta toplu ulaşım sistemindeki mevcut durum, iyileştirme ve çözüm önerilerinin görüşüldüğü “Lastik Tekerlekli Toplu Ulaşım Çalıştayı” düzenlemiş İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu sektörün sorularını dinlemişti. 

2019/12/2019-12-15-07-30-59.jpg
Türkiye Toplu Taşıma İşverenleri Sendikası Genel Başkanı Kemal Çetin ve Genel Sekreteri Metin İşsever'de çalıştaya katılarak sorunları İmamoğlu ile paylaşmıştı...

2019/12/2019-12-15-07-30-44.jpg

Copyrigt © 2017 ttisveren.org.tr ®