Pazartesi
Gök Gürültülü Sağanak Yağışlı
13°C | 24°C
Salı
Az Bulutlu
14°C | 25°C
Çarşamba
Parçalı Bulutlu
15°C | 26°C

Çetin; 'En Büyük Miras Cumhuriyettir.'

Çetin; 'En Büyük Miras Cumhuriyettir.'

Toplu Taşıma İşverenleri Sendikası (TTİŞVEREN) Genel Başkanı Kemal Çetin, 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı dolayısıyla mesaj yayımladı.

“Türk Milletine Bırakılmış En Büyük Miras Cumhuriyettir.” Diyen Toplu Taşıma İşverenleri Sendikası (TTİŞVEREN) Genel Başkanı Kemal Çetin, mesajında, “Özgürlüğün, eşitliğin ve adaletin teminatı olan laik, demokratik Cumhuriyetimizin kuruluşunun 98’inci yılını en içten dileklerim ile kutluyorum.” Dedi.

Cumhuriyet’in güne coşku ve mutlulukla uyanmak demek olduğunu ifade eden Başkan Çetin; “Cumhuriyet Bayramı güne coşku ve mutlulukla uyanmak demektir. Mustafa Kemal Atatürk’ün ’Türk milletinin tabiat ve adetlerine en uygun idare biçimi Cumhuriyet idaresidir’ sözleriyle ilan etmiş olduğu Cumhuriyet, Türk ulusuna bırakılmış en büyük mirastır. Bu mirası korumak da bizim en büyük görevimiz ve onurumuzdur. Çünkü Cumhuriyet fazilettir. 29 Ekim, Türk ulusunun bağımsızlığını ilan ettiği gündür. Artık bağımsız, güçlü ve çağdaş bir devlet olduğunun kanıtıdır. Bu düşüncelerle 29 Ekim Cumhuriyet Bayramımızı en içten dileklerim ile kutluyorum. İstiklâl mücadelemizin önderi, Cumhuriyetimizin banisi Gazi Mustafa Kemal Atatürk ile silah arkadaşları başta olmak üzere kanları ile bu toprakları vatan yapan aziz şehitlerimizi ve gazilerimizi rahmet, minnet ve şükranla anıyorum." ifadelerine yer verdi.

Copyrigt © 2017 ttisveren.org.tr ®