|


|


|

Büyük Zaferimiz Kutlu Olsun

Büyük Zaferimiz Kutlu Olsun

Çetin: “Büyük Zaferimiz Kutlu Olsun”

Türkiye Toplu Taşıma İşverenler Sendikası Genel Başkanı Kemal Çetin, Başkomutan Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün önderliğinde kazanılan Büyük Zafer’in 99’uncu yıldönümü nedeniyle bir kutlama mesajı yayımladı. 

Çetin mesajında şu ifadelere yer verdi:

“Türk milletinin 1071’de Malazgirt’te başlayan şanlı yolculuğu, 30 Ağustos 1922’de kazılan zaferle taçlanarak Anadolu’nun topraklarının Türklere ait olduğunu kanıtlamıştır.

1919’da çeşitli zorluklar ve türlü imkânsızlıklar içinde başlatılan istiklal mücadelesinin devamı olarak 1922 yılında Dumlupınar’da Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşlarının önderliğinde zaferle sonuçlanan Büyük Zafer, şanlı tarihimizin altın sayfalarında yerini almıştır. Bu zafer, Türk milletinin asla bağımsızlığını terk etmeyeceğinin ve bu uğurda canları pahasına mücadele verebildiğinin bir kanıtı olarak tarihe geçmiştir. Büyük bir coşku ve heyecanla yıldönümünü kutladığımız bu zafer, bugün de aynı yolda olmanın onuru ve gururuyla ödün vermeden muasır medeniyetlerin üstüne çıkma hedefine milletçe ilerleme yolunda bizlere ışık olmaktadır. Başkomutanımızın liderlik ve komutanlık dehası ile ordu-millet bütünlüğü içinde kazanılan bu büyük zafer, Türkiye Cumhuriyeti’nin sarsılmaz temellerini oluşturmuştur.

Tüm bu duygu ve düşüncelerle birlikte 30 Ağustos Zafer Bayramımızın, 99’uncu yıl dönümünde, Büyük Zafer’imizin elde edilmesinde ve ülkemizin bekası için dün olduğu gibi bugün de canlarını feda eden aziz şehitlerimizi rahmet ve minnetle, kahraman gazilerimizi de şükranla anıyor, yüce Türk milletinin 30 Ağustos Zafer Bayramı’ nı kutluyoruz.”

Copyrigt © 2017 ttisveren.org.tr ®