|


|


|

Berat Gecesi, Koronavirüsten Beraatımıza Vesile Olsun

Berat Gecesi, Koronavirüsten Beraatımıza Vesile Olsun

Türkiye Toplu Taşıma İşverenleri Sendikası (TTİŞVEREN) Genel Başkanı Kemal Çetin, Berat Kandili nedeniyle bir mesaj yayımladı.

Berat ifadesinin kurtuluş, bağışlanma, af ve mağfirete kavuşma gibi anlamlara geldiğini ifade eden Başkan Çetin, “Allahın kullarını günahlardan arındırdığı Berat Gecesi, Koronavirüsten beraatımıza da vesile Olsun." Dedi.

Berat Gecesinin Müminlerin rahmet gecesi olarak tanımlandığını belirten Başkan Çetin, "Şaban ayının on beşinci gecesinde Müslümanların Allah'ın affı ve bağışlaması ile günah yükünden kurtulacağı umularak bu geceye Berat gecesi denmiştir. Bugün mübarek üç ayların Ramazan'dan önceki son kandili olan Berat Kandilini idrak ediyoruz. Af ve şükür vesilesi olan kandiller, müminler için de manevi bir arınmanın yanında, hayat muhasebesi yapma fırsatı sunan gecelerdir. Berat Kandili de bu önemli gecelerden bir tanesidir. Bu mübarek gece Allah'ın kullarını günahlardan arındırdığı gecedir.” Dedi.

Dünyayla birlikte ülkemizi de etkisi altına alan koronavirüs salgını nedeniyle insanlığın zor durumda olduğuna dikkat çeken Başkan Çetin, “Gönüllerin merhamet dolduğu, sabır, sevgi ve saygının hâkim olduğu Ramazan ayının habercisi olan Berat Kandilini idrak etmenin manevi iklimini idrak ediyoruz. Berat Gecemizin; milletimiz, İslam âlemi ve tüm insanlık için sağlığa ve hayırlara vesile olmasını temenni ediyorum.  Bu gece, birey olarak her türlü olumsuzluklardan arınmamıza ve dünyayı saran Koronavirüs salgınından da beraatımıza, kurtulmamıza vesile olsun.  Berat Gecemiz Mübarek Olsun.”  İfadelerini kullandı.

Copyrigt © 2017 ttisveren.org.tr ®