|


|


|

Başkan Çetin; ‘Cumhuriyet Fazilettir’

Başkan Çetin; ‘Cumhuriyet Fazilettir’

Toplu Taşıma İşverenleri Sendikası (TTİŞVEREN) Genel Başkanı Kemal Çetin, 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı dolayısıyla yayımladığı mesajında, “Özgürlüğün, eşitliğin ve adaletin teminatı olan laik, demokratik Cumhuriyetimizin kuruluşunun 97’inci yılını en içten dileklerim ile kutluyorum” dedi.

Başkan Çetin, mesajının devamında, "Dünyayı ve ülkemizi sarsan pandemi süreci nedeniyle bu sene ‘Cumhuriyet Bayramımızı’ bir arada kutlamayacak olsak bile, bu coşku bugün de yarın da bizlerden hiç eksik olmayacak.” Dedi. 

Cumhuriyetin fazilet olduğunun altını çizen Başkan Çetin; “Mustafa Kemal Atatürk’ün ’Türk milletinin tabiat ve adetlerine en uygun idare biçimi Cumhuriyet idaresidir’ sözleriyle ilan etmiş olduğu Cumhuriyet, Türk ulusuna bırakılmış en büyük mirastır. Bu mirası korumak da bizim en büyük görevimiz ve onurumuzdur. Çünkü Cumhuriyet fazilettir. 29 Ekim, Türk ulusunun bağımsızlığını ilan ettiği gündür. Artık bağımsız, güçlü ve çağdaş bir devlet olduğunun kanıtıdır. Bu düşüncelerle tekrar 29 Ekim Cumhuriyet Bayramımızı en içten dileklerim ile kutluyorum.
Cumhuriyetimizin banisi Mustafa Kemal Atatürk başta olmak üzere kanları ile bu toprakları vatan yapan aziz şehitlerimizi ve gazilerimizi rahmet, minnet ve şükranla anıyorum." ifadelerine yer verdi. 

Copyrigt © 2017 ttisveren.org.tr ®