|


|


|

Başkan Çetin 30 Ağustos Zafer Bayramı Dolayısıyla Mesaj Yayımladı

Başkan Çetin 30 Ağustos Zafer Bayramı Dolayısıyla Mesaj Yayımladı

Türkiye Toplu Taşıma İşverenleri Sendikası (TTİŞVEREN) Genel Başkanı ve S.S. İstanbul Özel Taşımacılık Halk Otobüsleri Kooperatifi Başkanı Kemal Çetin, 30 Ağustos’un Türk Milleti’nin bağımsızlık ve özgürlük mücadelesinin en önemli dönüm noktalarından biri olduğunu söyledi.

Başkomutanlık Meydan Muharebesi ile Gazi Mustafa Kemal Atatürk öncülüğünde başlatılan kurtuluş mücadelesinin kesin ve kalıcı zafere ulaştığını belirten Başkan Çetin 30 Ağustos’un; Aziz Türk Milleti’nin topraklarını, vatanını korumak uğruna gösterdiği başarı ve kahramanlığının destanı olduğunu söyledi.

Başkan Çetin; “Başkomutan Gazi Mustafa Kemal Paşa Başkomutanlığındaki kahraman Türk ordusunun 26 Ağustos 1922 tarihinde başlattığı büyük taarruz, 4 gün süren göğüs göğse çarpışmaların ardından 30 Ağustos 1922 tarihinde Dumlupınar'da kesin bir zaferle sonuçlanmıştır. 30Ağustos tarihin kaydettiği ender zaferlerden birisidir. 30 Ağustos Zaferi’nin, milli birliğini muhafaza eden bir milletin en zor şartlarda bile esaret altına alınamayacağının tarihi bir ispatıdır” Dedi.

30 Ağustos’un, her zorlukta birlik ve beraberlik ruhu ile hareket eden, vatanına, bayrağına bağlı Aziz Türk milletinin ortak değeri olduğunu belirten Başkan Çetin, “Türk Silahlı Kuvvetleri’nin 101 yıl önce başlattığı Başkomutanlık Meydan Muharebesi, 30 Ağustos 1922’de zaferle sonuçlanmış, Türk milleti büyük bir zafer elde etmiştir. Başkomutan Mustafa Kemal Atatürk’ün önderliğindeki kahraman ordumuz, vatan topraklarını düşman işgalinden kurtarmış ve bağımsızlığımızı tüm dünyaya ilan etmiştir.

Var oluş öyküsü, ümidi tükenmiş binlerce insanın tüm dünyaya başkaldırışıdır.

30 Ağustos; milli birlik ve beraberliğimizin pekiştirildiği, geleceğe daha güçlü adımlarla ilerlememize, güçlü bir Türkiye inşasına vesile olan anlamlı bir gündür.

Bu vesileyle, Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşlarını rahmet ve saygıyla anıyor, toplu taşıma camiamızın ve bütün Türk milletinin 30 Ağustos Zafer Bayramı’nı en kalbi duygularla kutluyorum” ifadelerini kullandı.

Copyrigt © 2017 ttisveren.org.tr ®