Pazartesi
Parçalı Bulutlu
20°C | 31°C
Salı
Sağanak Yağışlı
20°C | 26°C
Çarşamba
Gök Gürültülü Sağanak Yağışlı
16°C | 23°C

Atatürk, ulusal bağımsızlığın, birlik ve beraberliğin simgesidir

Atatürk, ulusal bağımsızlığın, birlik ve beraberliğin simgesidir

Toplu Taşıma İşveren Sendikası (TT-İŞVEREN SENDİKASI) Genel Başkanı Kemal Çetin, Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün ebediyete intikalinin 82. yıl dönümü dolayısıyla bir mesaj yayımladı.

Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün ulusal bağımsızlığın, birlik ve beraberliğin simgesi, ulusun geleceğini her zaman aydınlatacak bir ışık kaynağı olduğunu ifade eden TT-İŞVEREN SENDİKASI Genel Başkanı Kemal Çetin, “Türkiye Cumhuriyeti’nin kurucu lideri Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün, mücadeleci ve kurucu vasıflarını gençlerimize ve çocuklarımıza iyi anlatmalı, onun ‘en büyük eserim’ dediği cumhuriyetimizi ilelebet yaşatmak ve daha ileriye taşımak için üzerimize düşen sorumlulukları hep birlikte yerine getirmeliyiz." ifadelerini kullandı.

Bütün yaşantısını bir milletin var olma mücadelesi üzerine şekillendiren Ulu Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün yaptıkları ile bütün milletin takdirini kazanmış büyük bir asker ve devlet adamı olduğunu belirten Başkan Çetin, şunları kaydetti:

"Ülkemizin onurunu, haysiyetini koruyarak nasıl bağımsız kalacağını, nasıl çağdaş bir Cumhuriyet haline getirileceğini tarihe kaydettiren Atatürk, bağımsızlık mücadelesi veren diğer milletlere de örnek olmuştur. 10 Kasım, Atatürk'ü Anma Günü olduğu kadar, aynı zamanda onun Türkiye Cumhuriyeti için çizdiği ideallerini gerçekleştirme konusundaki kararlılığını gösterme günüdür.

Türk Milletinin birliğine ve huzuruna kasteden şer odaklarına karşı, yurt içinde ve yurt dışında mücadele eden güvenlik güçlerimize Allah yardım etsin; milletimizin istikbalini karartmaya çalışan emperyalist ruhun uşakları ve tetikçileriyle savaşan askerlerimizi muzaffer kılsın.
Ülkemizin esenliği, milletimizin birliği ve dirliği dȃim olsun.
Bu duygu ve düşüncelerle aramızdan ayrılışının 82. yılında, Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ü ve Milli Mücadele’de ülkemizin bağımsızlığı uğrunda hayatını feda eden silah arkadaşlarını, tüm şehitlerimizi ve gazilerimizi bir kez daha rahmetle, minnetle yad ediyorum."

Copyrigt © 2017 ttisveren.org.tr ®