|


|


|

30 Ağustos Zaferi, Bağımsızlığımızın Sembolüdür

30 Ağustos Zaferi, Bağımsızlığımızın Sembolüdür

Toplu Taşıma İşverenleri Sendikası (TTİŞVEREN) Genel Başkanı Kemal Çetin, 30 Ağustos Zaferi'nin 98. yıl dönümü nedeniyle bir mesaj yayımladı.

30 Ağustos Zafer Bayramı'nın Türk Milletinin yeniden doğuşunun müjdeleyicisi olduğunu ifade eden Genel Başkanı Kemal Çetin, “Hayatımız Pandemi gölgesinde geçiyor. Türkiye'miz bir yanda KOVİD-19 hastalığıyla diğer yanda hem kara hem de deniz sınırlarımızda mücadele veriyor. Akdeniz ve Ege'deki tarihsel çıkarlarımız milli değerimizdir. Türkiye, Doğu Akdeniz de ve Egedeki haklarından kesinlikle vazgeçmeyecektir. Tarihte de bu değerlerimizle var olduk bugünde yarın da bu değerlerimizle var olacağız. Bu duygu ışığında bu toprakları vatan yapan Malazgirt zaferinin 949’ncu yılını, işgal ve ihaneti Anadolu’dan söküp atan büyük taarruzun 98’nci yılını kutluyoruz.” Dedi.

Türk Milletinin tarih boyunca bağımsızlığından ve özgürlüğünden asla taviz vermediğini bu uğurda her türlü mücadeleyi göze aldığını kaydeden Çetin mesajında şu cümlelere yer verdi:

“Vatan topraklarının kurtuluşu ve bağımsızlığımızı müjdeleyen 30 Ağustos Zaferi'nin 98. yıl dönümünü büyük bir gurur ve coşkuyla kutluyoruz.
Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün başlattığı, her aşaması eşsiz vatanseverlik ve kahramanlık destanlarıyla dolu olan milli mücadele sonucunda bağımsızlığımızı kazandık.
30 Ağustos Zaferi, savaş meydanlarında kazanılan askeri zaferin ötesinde, tarihi şanlı zaferlerle dolu esarete karşı boyun eğmeyen aziz milletimizin bağımsızlığından asla taviz vermeyeceğini gösteren bir zaferdir. Bu zaferle elde edilen bağımsızlığımızı Milletimiz milli birlik ve beraberlik anlayışıyla her zaman koruyacaktır.
Vatanımızın birliği ve Milletimizin bağımsızlığı uğruna verilen mücadelenin kazanıldığı bu anlamlı Zaferin 98. yıldönümünde, başta Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere kanları ile bu toprakları vatan yapan aziz şehitlerimizi ve gazilerimizi rahmet, minnet ve şükranla anıyorum.”

Copyrigt © 2017 ttisveren.org.tr ®